Vonalkód olvasó

A vonalkód olvasó az 1D vagy 2D kód formájában tárolt információk olvasására és dekódolására tervezett eszköz. Segítségével könnyedén, gyorsan és hatékonyan lehet vezérelni a különféle szkennelési folyamatokat. Az olvasót a vállalkozások minden területén használják: a termelésben, a logisztikában és a raktárban, az irodában és az adminisztrációban, a kereskedelemben és számos más ágazatban. Kínálatunkban minőségi Honeywell, Datalogic, Cipherlab és Zebra vonalkód olvasó típusok gazdag családjából válogathat: kérjen tőlünk ajánlatot!

Alkalmazás

obszar-laboratoryobszar-manufakturingobszar-officeobszar-shippingobszar-warehouse
Ajánlatkérés

Vonalkód olvasó az Etisoft termékei között: miért érdemes minket választani?

  • Prémium minőségű Honeywell, Zebra, Datalogic és Cipherlab kódolvasó típusok
  • Vezetékes és vezeték nélküli leolvasók
  • USB, RS232 és Bluetooth kommunikáció
  • 1D és 2D vonalkód olvasó eszköz
  • Nehéz körülmények közötti munkavégzés a termelés vagy a hűtőtárolás területén
  • vízálló burkolat, amely ellenáll az eséseknek
  • megfelelő fogantyúk és talpak használatának lehetősége

Miért az Etisoft?

  • Globális hatókörű cég
  • Évtizedes szakmai tapasztalat
  • Kiforrott Ipar 4.0 technológiák
  • Folyamatos innovációra való törekvés
  • Minőségi termékek/szolgáltatások
  • Egyedi címkék a termékcímkéktől kezdve az energiacímkékig
  • Pontos szállítási határidők
  • Komplex kiszolgálás, átlátható együttműködési feltételek
  • Rugalmas hozzáállás az egyedi igényekhez

Mi az a vonalkód?

A vonalkód egy gépekkel optikailag leolvasható kódolt azonosító, amely számokból és betűkből áll. Kizárólag egy hivatkozást jelöl, amely rámutat az adatbázis egy meghatározott elemére. Minden további adat – pl. aktuális raktárkészlet, termék ára – az adatbázisban kerül megőrzésre. Két fő típusát különböztetjük meg: az 1 dimenziós (1D), valamint a 2 dimenziós (2D) vonalkódot.

  • 1 dimenziós vonalkód: az információt a különböző vastagságú függőleges sötét vonalak és világos közök meghatározott váltakozása fejezi ki a kódolvasó számára.
  • 2 dimenziós vonalkód: a kétdimenziós vonalkód sokkal több információt képes megjeleníteni, mint az 1D kód. Ehhez különféle geometriai formákat használ, amelyeket a vonalkód olvasó több irányból is könnyedén leolvashat.

Mi is pontosan a vonalkód olvasó?

A vonalkód olvasó egy olyan elektronikus eszköz, amely a vonalkódokban tárolt azonosítót pillanatok alatt képes optikailag kiolvasni, majd továbbítani az információkat a számítógép felé. A kódérték dekódolása a leolvasó által kibocsátott, és a kódról visszaverődő fénysugár beolvasásával történik. Amikor a készülék beolvassa az információt, ugyanaz történik, mintha a számítógép billentyűzetével gépelnénk be az adott termékhez tartozó azonosítót. Az ehhez szükséges idő- és munkaráfordítás azonban egy kódolvasó használatával a töredékére csökken.

Hogyan választható ki a megfelelő vonalkód olvasó rendszer?

Manapság az egyre növekvő verseny miatt minden vállalkozásnak a leghatékonyabban kell működnie, hogy lépést tarthasson a konkurenciával. Ez megköveteli azt is, hogy a raktárkészlet nyilvántartása mindig friss és hibátlan legyen. A nyomtatott és mobil vonalkód olvasó ezért napjainkban a cégek számára egy megkerülhetetlen készülékké nőtte ki magát. A felhasználási területek egyre növekvő száma azonban egyre több fajta kódolvasót hívott életre, ami első ránézésre igen zavarba ejtő lehet.

A megfelelő kódolvasó kiválasztásához alaposan át kell gondolni először is, hogy milyen feladatokhoz szeretnénk alkalmazni a készüléket. Teljesen fölösleges ugyanis vonalkód olvasó ár tekintetében a nagyobb összeget választani, ha az adott típus túlmutat az igényeken. Alultervezés esetén pedig egy olyan készülékbe ruházhatunk be, amely nem fogja megfelelően ellátni a rábízott feladatot.

Ezért a döntés előtt gondoljuk át alaposan a vonalkód olvasó használatának körülményeit, és milyen specifikációkat várunk el a szkennertől. Ha ismerjük a pontos alkalmazási igényeket, rendkívül leegyszerűsödik a megfelelő vonalkódolvasó kiválasztása, mind típus, mind ergonómiai forma és a szükséges funkciók tekintetében. Amiket mindenképp érdemes átgondolni vonalkód olvasó vásárlás előtt:

  • Milyen környezetben alkalmaznánk a vonalkód olvasót?
  • Milyen gyakran használnánk a szkennert?
  • Milyen típusú vonalkódot szeretnénk leolvasni?
  • Milyen berendezéshez csatlakozna a kódolvasó?
  • Papíron vagy kijelzőn megjelenített vonalkódot olvasnánk a készülékkel?
  • Védi-e a vonalkódot üveg vagy műanyag védőburkolat?

Vezeték vagy vezeték nélküli kódolvasót válasszunk?

Minden vonalkód leolvasó valamilyen módon kapcsolódik a PC-hez, hogy a vonalkódban tárolt információkat továbbítsa a szoftverének. Napjainkban még mindig népszerűek a régen is használt kábeles kódolvasók, amelyek USB, soros (RS232) vagy billentyűzet interfészen kapcsolódik a számítógéphez. Ezen készülékek egyszerűen beüzemelhetők, azonban a kábel hossza miatt csak korlátozott tartományban lehet leolvasni a vonalkódokat.

A vezeték nélküli vonalkód olvasó egyik hatalmas előnye, hogy nagyobb távolságban is hatékonyan lehet használni. Ez egy fejlett vonalkód olvasó program segítségével valósul meg. A készülék ugyanúgy működik, mint a vezetékes változatok – a különbség annyi, hogy rádiókapcsolaton keresztül kommunikál a számítógéphez kapcsolt dokkoló egységgel. A PC-nek nem kell rádiós jelzővel rendelkeznie, miután a vonalkód olvasó a dokkolóval áll kapcsolatban.

A legtöbb vezeték nélküli kódolvasó Bluetooth kapcsolatot alkalmaz, amelynek körülbelül 10 méter a hatótávolsága. Egyes típusok azonban akár 50 méterről is használhatók, és léteznek saját memóriával rendelkező vonalkód olvasók is. Bizonyos szkennereket pedig közvetlenül is csatlakoztatni lehet olyan készülékekhez (pl. okostelefon, notebook stb.), amelyekben található Bluetooth interfész.

Megválaszolatlan kérdései lennének szolgáltatásunkkal kapcsolatban? Keresse munkatársainkat elérhetőségeinken keresztül!

Back to top