Vezérlőpultok – miért a szitanyomás a legjobb választás a gyártásukhoz?

5 febr 2025 - Mateusz Skowron

A szitanyomás egyedülálló tulajdonságai évek óta a leghatékonyabb módszerré teszik az elektronikus eszközök vezérlőpaneleinek gyártására. Legnagyobb előnyei közé tartozik a nyomat minősége, a nagy anyagválaszték és a nagy nyomtatási példányok hatékonyság. Bár nem ez az egyetlen módszer, mégis miért érdemes ezt választani? A következő cikkből megtudhatja, miért a szitanyomás a legjobb megoldás, és megtudhatja a válaszokat a következő kérdésekre:

  • Mi az a szitanyomás?
  • Mik a szitanyomás előnyei a vezérlőpanelek gyártása során?
  • Milyen típusúak a vezérlőpanelek?

Mi az a szitanyomás és hogyan használjuk a vezérlőpultok nyomtatásában?

control panels on the household appliance

A szitanyomást, amelyet eredetileg szövetek díszítésének módszereként használtak, ma a Graffiti Nyomdában többek között elektronikai eszközök alkatrészeinek jelölésére alkalmazzák, beleértve a háztartási gépek, az elektronika és az autóipar dekorációs és használati paneljeit.

A nyomtatási folyamat során festéket, ragasztót, lakkot vagy más anyagot préselnek át egy finom hálón (nylon vagy fém) egy előkészített mintával. Minden színt külön-külön alkalmazunk. A felvitt anyagot egy gumibetéttel egyenletesen eloszlatjuk a hálón, majd a kis hálókon (amelyek átmérője mindössze 20-50 mikrométer) préseljük át. Pontos nyomatot hoz létre átfedő színekből.

Az Etisoft Csoporthoz tartozó Graffiti Printing House szitanyomó gépei a már említett technikával ipari méretekben nyomtatják a vezérlőpaneleket, a részleteket az ISO 9001 és ISO 14001 szabványok és normák szerint gyártják, nemcsak a kiváló minőséget, hanem a nyomtatott minták megismételhetőségét is biztosítva.

A szitanyomás előnyei a vezérlőpanelek gyártásában

control panels

A szitanyomás számos előnnyel rendelkezik, amelyek tökéletesen megfelelnek az elektronikus eszközök gyártói igényeinek, ahol a vezérlőpanelek találhatók:

Tartósság – a szitanyomás ellenáll a kopásnak, a vegyszereknek és a magas hőmérsékletnek, így ideális választás olyan eszközökhöz, amelyek közvetlenül érintkeznek mind a fürdőszobában lévő háztartási vegyszerekkel, mind a konyhában megszáradt ételmaradékokkal. A részletek hátulról történő nyomtatásának további lehetősége, hogy a festékréteg nem kerül közvetlen kapcsolatba a környezettel, ez megbízható módja annak, hogy a paneleken lévő információk még évekig olvashatóak maradjanak.

Precízitás – a Graffiti Nyomda gépparkja könnyedén megtartja a mérettűrést az ISO 2768 szabványnak megfelelően. A 0,1 mm-es tűrések elérésének képessége a szitanyomott tinták erős átlátszatlanságával kombinálva kiválóan alkalmas könnyű lyukak nyomtatásához, amelyeknek tökéletesen kell illeszkedni a készülékbe szerelt elektronikához.

Anyagok széles választéka – a szitanyomás műanyagra, üvegre, fémre és egyéb olyan anyagokra való nyomtatásra alkalmas, amelyeket elektronikus eszközök készítésére használnak.

Költséghatékonyság – a szitanyomáshoz speciális szerszámok előkészítése szükséges, aminek költsége néhány darab panel rendelése esetén nem biztos, hogy költséghatékony, és esetenként az egyéb előnyök sem kompenzálják. Az egységköltség azonban csökken a megrendelt darabszám növekedésével. Ez ideálissá teszi a szitanyomást az ipari méretű gyártáshoz.

Milyen típusú vezérlőpanelek vannak?

RTV device

Az Etisoft Group háromféle vezérlőpanelt kínál (elülső és vezérlőpanel, membránpanel). Bár ugyanazt a funkciót látják el, az elektronikai eszközök specifikációiból adódó igények függvényében felcserélhetőek.

Membránpanelek – fogyasztói elektronikához használt vezérlőelemek. A panel felső rétege általában átlátszó polikarbonát fóliából készül. Ez ellenállóvá teszi a panelt az ismételt préseléssel szemben. A fennmaradó rétegeken vezetőképes útvonalak készülnek érintkezési mezőkkel az eszköz vezérlésére. A tapintható elemek dombornyomással is elkészíthetők. Az utolsó réteg a ragasztóréteg, amelyet a panel végleges rögzítésére használnak a készülékhez.

Kezelőpanelek – a készülék elején található elemek. Mindkettő dekoratív funkciót tölt be, és vezérlésre szolgál. A vezérlőpanelek bármilyen alakúak lehetnek, amelyek a teljes készülék formáihoz igazíthatók. Az így elkészített panel könnyedén helyettesítheti az érintőpanelt vagy a hagyományos gombokat, fogantyúkat.

Előlapok – néhány vezérlőelemnek a fénypontokon kívül kivágásokkal kell rendelkeznie a gombok, aljzatok vagy fogantyúk számára. Az ilyen típusú vezérlőpaneleket például háztartási készülékekben, elektromos szerszámokban vagy akkumulátorokban használják.

Vezérlőpultok vs. előlap – ismerje meg a 3 legfontosabb különbséget!

Vezérlőpanelek nyomtatása az Etisoft csoportban

control panels

Az Etisoft csoport egyik cége, amely a vezérlőpanelek szitanyomással történő nyomtatására specializálódott, a Graffiti Nyomda. A nyomdában gyártott részletek minőségét jó hírű minőségi tanúsítványok igazolják – minden alkatrész és panel az ISO 9001 és ISO 14001 szabványok és normák szerint készül, így biztosítva a termék állandóan legmagasabb minőségét és megismételhetőségét.

Ha olyan előlapokat vagy vezérlőpaneleket tervez használni, amelyek tökéletesen illeszkednek a készülékhez….

Vegye fel velünk a kapcsolatot!

KÉPEK: UNSPLASH

Hasonló cikkek

Back to top